درباره ما

تاسیس انجمن جهانی مرغداری

انجمن جهانی علوم طیور در سال 1912 میلادی به همت عده ای از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت مرغداری با عنوان " انجمن بین المللی مدرسین علوم طیور " فعالیت خود را آغاز نمود. در اولین جلسه که با شرکت نمایندگان 14 کشور استرالیا ، بلژیک ، کانادا ، قبرس ، دانمارک ، هندوستان ، ایرلند ، هلند ، نروژ ، روسیه ، انگلستان و آمریکا در کشور انگلستان تشکیل گردید و آقای ادوارد براون از انگلستان به عنوان رییس و ریموند پیرل از آمریکا به عنوان دبیر انجمن برای مدت چهارسال برگزیده شدند.

برگزاری اولین کنگره جهانی مرغداری

به دلیل تقارن با جنگ اول جهانی ، کنگره در سال 1916 تشکیل نشد. سرانجام در سال 1921 اولین کنگره در شهر لاهه کشور هلند تشکیل و بدین ترتیب انجمن فعالیتهای جدی خود را آغاز نمود . در این کنگره 384 نفر از 23 کشور جهان ثبت نام نموده بودند. اهمیت بین المللی فعلی انجمن مرهون زحمات و جدیت مؤسسین آن می باشد. کنگره بصورت منظم هر چهار سال یکبار اقدام به تشکیل گردهمایی در یکی از کشورهای عضو می نماید.

اهداف اصلی انجمن، تحقیقات و توسعه علمی در زمینه ژنتیک ، بهداشت و بیماریها ، مدیریت ، تغذیه ، اقتصاد و بازاریابی و همچنین تبادل اطلاعات علمی برای افزایش بهره وری و بهبود کیفی تولیدات این صنعت می باشد. در حال حاضر بالغ بر 70 کشور و از جمله تمامی کشورهای صاحب نام در صنعت طیور عضو این انجمن می باشند. انجمن به صورت منظم هر چهار سال یکبار اقدام به تشکیل گردهمایی در یکی از کشورهای عضو می نماید و در طی آن آخرین و مهمترین رویدادهای علمی و فنی صنعت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در حین برگزاری کنگره ، نمایشگاه های مرغداری نیز بصورت محدود تشکیل می گردد. در هر کنگره مسئولان دوره بعد توسط شاخه ها انتخاب می شوند. یاد آور می شود که دوره بعد ( سال 2008) در کشور استرالیا برگزار خواهد شد.

نشریه جهانی علوم طیور

در سال 1928 به منظور اشاعه فرهنگ و دانش این بخش که از اهداف اصلی انجمن می باشد، اقدام به انتشار نشریه ای تحت عنوان بازنگری بین المللی علوم طیور نمود که هر دو سال یکبار در شهر روتردام هلند به چاپ می رسید. انتشار این نشریه تا سال 1940 ادامه داشت.

در سال 1945 پس از بازنگری نشریه ، روش انتشار آن تغییر یافت و به صورت فعلی تحت نام ژورنال علوم طیور انتشار یافت. سردبیر نشریه دکتر گوستاو هوزر استاد علوم طیور از دانشگاه کرنل شهر نیویورک در آمریکا بود.

هیأت تحریریه مشتمل بر 5 عضو از اساتید دانشگاههای مریلند، برکلی ، ایلینویز و همچنین سازمان تهیه و توزیع مواد غذایی واشنگتن بودند که به تدریج تعداد اعضاء افزایش یافت و به شکل بین المللی درآمد. در حال حاضر هیأت تحریریه شامل سردبیر، یک معاون ، 6 دستیار و 20 عضو از کشورهای مختلف می باشند و هر سال 4 شماره منتشر می شود.

از عمده اهداف شاخه ايرانی انجمن از بدو تشکيل ايجاد ارتباط علمی با ساير مراکز علمی و کشورهای توسعه يافته در صنعت مرغداری بوده است.


تازه ترین مقالات تازه ترین اخبار